SALE: use coupon code PORTO to save 30%

Be the First to Know

Sign up for newsletter today.

0szt.

Nie masz przedmiotów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Jak wybrać zadaszenie aluminiowe?

Wybór dobrze dopasowanego zadaszenia zależy od wielu różnych czynników, lecz sam w sobie jest prosty. Zacząć należy od tego, gdzie ma być usytuowane zadaszenie oraz wybrać jego rodzaj. Niewielki ciężar pozwala postawić zadaszenie niemalże wszędzie, dokładając jedynie starań w stabilnym przytwierdzeniu konstrukcji do podłoża oraz do ściany.

1. Na początek najważniejsze – gdzie i w jakim wymiarze?

Wszystko zaczyna się od miejsca, w którym zadaszenie będzie postawione i potrzeb. Warto na początek zadać sobie kilka ważnych pytań: - Czy konstrukcja ma być dostawna do budynku, czy wolnostojąca? - Gdzie będzie usytuowana? - Jak dopasować wymiar zadaszenia do przestrzeni, która jest do zagospodarowania?

Aluminiowe zadaszenia tarasów - Alugardens.com

Gdy potrzebna jest niewielka i lekka konstrukcja dostawna doskonale spiszą się aluminiowe zadaszenia z serii Easy. Seria ta charakteryzuje się maksymalną głębokością 300 oraz szerokością do 700 centymetrów, jak również lekkim dachem wykonanym z poliwęglanu komorowego o grubości 16 milimetrów. Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie przy zachowaniu wytrzymałości aluminiowej konstrukcji. Easy sprawdzi się jako dostawna wiata garażowa lub przydomowa weranda. Seriami o szerszym wachlarzu zastosowań są zadaszenia Legend oraz Expert. W obu przypadkach wzmocniona aluminiowa konstrukcja oferuje głębokość do 500 cm. Szerokość natomiast w przypadku serii Expert może wynosić 700 centymetrów oraz do 1500 w Legend. Zarówno w zadaszeniach Legend jak i Expert dostępne są rodzaje poszycia dachu w standardzie: ze szkła bezpiecznego 8 mm oraz równie wytrzymałego poliwęglanu komorowego 16 mm. O dodatkowych materiałach stosowanych jako poszycie można przeczytać w Rozdziale 2: O tym co nad głową - kilka słów o poszyciu dachu.

Serię Expert od serii Legend odróżnia wzmocnienia konstrukcja i zazwyczaj mniejsza liczba podpór. Jak pokazano w tabeli ich liczba różni się w zależności od wybranego rozmiaru zadaszenia. Ilość filarów poza względami estetycznymi mają jeszcze jedno zastosowanie. Jeśli planowana jest w przyszłości rozbudowa zadaszenia o takie dodatki jak ściany i drzwi należy pamiętać, że w niektórych przypadkach gęściej występujące filary ułatwią ich montaż i użytkowanie. O ścianach i drzwiach dokładniej można przeczytać w Rozdziale 5: Ściany i Drzwi.

Kolejną możliwość zagospodarowania przestrzeni tarasowej dają zadaszenia narożne z serii Legend, które bardzo dobrze sprawdzą się na tarasach L-kształtnych. Aluminiowe zadaszenia narożne dostępne są w dwóch wersjach: prostokątnej 90ɧ oraz ze ściętym narożnikiem 45 stopni. Możliwości stosowania różnych rozwiązań i ich kombinacji pozwalają możliwie najlepiej dopasować się zarówno do architektury domu czy ogrodu, jak również preferencji klienta.

Aluminiowe zadaszenie narożne - Alugardens.com

Zarówno w przypadku zadaszeń dostawnych jak również narożnych można zastosować elementy ścian oraz drzwi, które pozwolą cieszyć się z zabudowy cały rok. Takie wykorzystanie oranżerii pozwoli stworzyć ogród zimowy, o którym bliżej można poczytać tutaj.

Kolejną możliwością zabudowy są zadaszenia z serii Superior. Ta w pełni ekskluzywna i elegancka forma zadaszeń umożliwi przykrycie dachem powierzchnię o maksymalnych wymiarach 600 na 700 cm. W przeciwieństwie do poprzednich zadaszeń dzięki specjalnemu profilowi przedniemu, wzmocnionym krokwiom oraz słupom Superior posiada zawsze tylko dwie podpory bez względu na wybrane wymiary. Dach może być wykonany zarówno ze szkła bezpiecznego 8 mm, 10 mm, jak również poliwęglanu komorowego 16 mm. Zamiast jednego z podstawowych poszyć, można również zastosować ponadstandardowe materiały, które obejmują poliwęglan odbijający ciepło w trzech kolorach, czy szkło Stopsol odbijające promieniowanie cieplne i jednocześnie zaciemniające. Poza zmianami w poszyciu dachuserię Superior można rozszerzyć o ściany i drzwi , systemy oświetlenia czy panele grzewcze. Warto również wspomnieć, że wszelkie opcje rozszerzające możliwości zadaszenia można zastosować do już wybudowanej konstrukcji, nawet kilka lat po jej wzniesieniu.

Ogród zimowy - Alugardens.com

Wszystkie z zadaszeń, bez względu na kształt, rozmiar i dostępne opcje dodatkowe łączą pewne cechy konstrukcyjne. Każde z zadaszeń posiada rynnę umiejscowioną od frontu zabudowy, która jest jednocześnie belką nośną leżącą na filarach. Dodatkowo jeden z filarów zawsze można wyposażyć w system odprowadzający wodę. Takie rozwiązanie pozwoli skutecznie odprowadzić deszczówkę do gruntu lub wcześniej przygotowanych zbiorników, w niewidoczny z zewnątrz sposób. Kolejną wspólną cechą są fundamenty oraz zestawy kotw dedykowanych do konkretnych serii. Zapewnią one usztywnienie i ustabilizowanie konstrukcji w podłożu, zapewniając niezbędne bezpieczeństwo na cały okres użytkowania każdego z zadaszeń.

Rynny w zadaszeniu tarasu i ogrodzie zimowym - Alugardens.com

2. O tym co nad głową - kilka słów o poszyciu dachu.

Po wyborze rodzaju i formy zadaszenia przychodzi czas, aby dopasować poszycie dachu. Do dyspozycji mamy poliwęglan komorowy 16 mm oraz szkło bezpieczne 8 mm. Oba rodzaje poszycia są jednakowo trwałe wytrzymując nacisk do 65 kg na mħ. Różnią się jednak od siebie wieloma cechami takimi jak: waga, kolor, przejrzystość oraz opcjami dodatkowymi.

Rodzaje poszyć poliwęglanowych - Alugardens.com

Poliwęglan komorowy o grubości 16 milimetrów charakteryzuje się lekkością połączoną z dużą sztywnością materiału. Komory płyty sprawiają, że posiada dobre parametry termoizolacyjne, co ogranicza straty cieplne w przypadku zastosowania poliwęglanowego dachu do ogrodów zimowych. Pojedynczy arkusz może osiągać maksymalną szerokość równą 98 cm. Każda płyta przed montażem w dachu zostaje na krawędziach oklejona specjalnymi taśmami zapewniającymi czystość i szczelność wewnątrz komór na cały okres użytkowania zadaszenia. Kolejną cechą poliwęglanu komorowego jest przepuszczalność światła, która uzależniona jest od wybranego rodzaju oraz koloru płyty. Waga poliwęglanu jest równa 2,4 kg na m2.

Podział płyt ze względu na kolor i cechy:
- przezroczysta – z umiarkowaną przejrzystością,
- mleczna – zmiękczająca światło,
- IQ-Relax – odbijająca ciepło, zmiękczająca światło,
- IR-Anthracite – odbijająca ciepło, ogranicza przepuszczalność światła,
- IR-Clear – odbijająca ciepło, przezroczysta,
- Extra Clear – gęstość komór daje prawie szklaną przejrzystość przy zachowaniu pełnej wytrzymałości.

Kombinacje wzorów poszyć i kolorów profili zadaszeń aluminiowych - Alugardens.com

Każda z płyt jest dodatkowo zabezpieczona folią chroniącą kolor i sam poliwęglan przed promieniowaniem UV. Takie zabezpieczenie sprawia, że kolor nie blaknie, zachowując żywotność i świeżość barw na długie lata.

Szkło bezpieczne laminowane VSG 4.4.2 o grubości 8 mm to doskonała przejrzystość przy niezwykłej wytrzymałości. Powstaje na skutek trwałego sklejenia dwóch taøi szklanych o grubości około czterech milimetrów, za pomocą specjalnego laminatu. W przypadku rozbicia takiej szyby, nie rozpada się ono na kawałki, lecz utrzymuje się na laminacie. Maksymalna szerokość taøi jest równa ok. 75 centymetrów. Waga szkła jest równa 20 kg ma m2. Chcąc nieco ograniczyć przepuszczalność światła można zastosować szkło laminowane, w którym użyto 'szronionego' laminatu. Takie szkło doskonale rozproszy światło docierające pod zadaszenie oraz stworzy ciekawy wzór na poszyciu komponujący się z każdą wersją wybranej serii.

Drugą opcją jest szkło refeksyjne przeciwsłoneczne Stopsol Super w kolorze srebrno-szarym, które ma działanie podobne do lustra weneckiego, ale dodatkowo odbijające promieniowanie cieplne. Takie rozwiązanie często jest stosowane w restauracjach, hotelach czy drapaczach chmur, jako że odbijając ciepło dodatkowo zapewniają dyskrecję. Szyby Stopsol Super mogą być również stosowane do ścian szklanych tworząc unikalną atmosferę. O takim zastosowaniu więcej można przeczytać w Rozdziale 5. Ściany i Drzwi. Jeśli natomiast chcemy cieszyć się pełną przejrzystością powierzchni dachu, a tylko czasem potrzeba nam cienia zawsze można sięgnąć do rozbudowanego asortymentu markiz

3. Kolor i styl konstrukcji

Kolejny etap wyboru zadaszenia to dobór koloru profili zadaszenia. Podstawowa paleta kolorów obejmują: biały RAL 9016, kremowy RAL 9001, szary z teksturą RAL 9007 oraz antracytowy z teksturą RAL 7016. Możliwe jest również dopasowanie koloru konstrukcji do predyspozycji i preferencji klienta i zastosować dowolny odcień występujący w palecie RAL. Barwom palety RAL można dokładniej przyjrzeć się klikając w ten link. Należy jednak pamiętać, że ustawienia urządzenia, na którym przeglądany jest wzornik mogą wpływać na prezentowany kolor. Mimo, że kolor nie jest specjalnie trudnym tematem, należy pamiętać, że jego odpowiedni dobór pozwoli doskonale wpasować się w otoczenie lub przeciwnie – wyróżnić na jego tle.

Kolory aluminium - Alugardens.com

Poza wyborem koloru wpasowaniem się w stylizację otoczenia pomogą maskownice do rynien, które pozwolą nadać kształt przedniemu profilowi zadaszenia. Profile maskujące dostępne są w dwóch modelach: klasycznym oraz zaokrąglonym.

Inne profile rynien - Alugardens.com

4. Jak przygotować podłoże i ściany

Po doborze aranżacji dobrze rzucić okiem na miejsce, w którym będzie postawione zadaszenie i zastanowić się nad jego mocowaniem. Gdy w grę wchodzi taras, warto zastanowić się nad połączeniem zadaszenia z fundamentami oraz ścianą. Bez względu na to czy konstrukcja będzie wznoszona dostawnie do budynku czy jako wolnostojąca, należałoby już na etapie planowania zdecydować jak zagospodarować przestrzeń pod zadaszeniem. O sposobach i pomysłach, które pomogą prawidłowo przygotować podłoże oraz budynek pod stawiane zadaszenie można przeczytać w osobnym artykule:

5. Ściany i drzwi

Czy mimo zamkniętej przestrzeni można czuć się jak w ogrodzie czy na polanie? To nie jest aż tak trudne. Czasem ściany pozwalają odgrodzić część zadaszenia niczym płot, innym razem zbudować wspaniały ogród zimowy, z którego doskonale widać otoczenie będąc w domowym zaciszu. Często takie wykorzystanie zadaszeń służy ochronie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi lub zwyczajnie pozwala zapewnić sobie i rodzinie dyskretną przestrzeń przeznaczoną do wypoczynku, odgrodzoną od wzroku ciekawskich.

Przed wyborem ścian i drzwi warto zadać sobie pytanie o przeznaczenie zadaszenia. Chcąc stworzyć prostą werandę czy zadaszony taras dobrze wiedzieć jak często będzie ów zabudowa wykorzystywana. Zróżnicowane systemy ścian i drzwi pozwolą ochronić zabudowę przed ciągle dmącym wiatrem z jednego kierunku lub chronić ją tylko wtedy gdy jest to niezbędne. Przysłużą się tutaj zarówno ściany nieruchome, ale również system drzwi przesuwnych, które można rozsunąć i zapewnić szerokie przejście. Można również zastosować system ścian przesuwnych, które pozwolą w mgnieniu oka prawie całkowicie usunąć ścianę i otworzyć chwilę temu zamkniętą przestrzeń. Atutem opisywanych tutaj systemów jest możliwość łączenia ich między sobą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jedna ze ścian bocznych była stała, druga zbudowana w systemie drzwi przesuwnych, natomiast frontowa w systemie ścian ruchomych.

5a. Ściany stałe

Niebywałą zaleta ścian nieruchomych jest ich jednolita powierzchnia. Bez względu na dobór wypełnienia wszelkie proste i ukośne krawędzie będą idealnie dopasowane do wymiarów i kątów wybranego zadaszenia. Dlatego też nie ma potrzeby stosowania dodatkowych zwieńczeń szczytu. Ściany te dostępne są w trzech wersjach, różniących się wypełnieniem. Do wyboru więc jest poliwęglan komorowy 16 mm, szkło bezpieczne VSG 4.4.1 oraz panele aluminiowe. Każdy z materiałów posiada inne właściwości oraz inne możliwości.

Poliwęglan komorowy 16 mm.

Ściany wypełnione poliwęglanem komorowym 16 mm montowane są w taki sam sposób jak płyty stosowane w posz yciu dachu. Do uszczelnienia również uż ywana jest taśma zapewniająca czystość wewnątrz komór. Podobnie jeśli chodzi o dobór barw, oferując opcje podstawowe poliwęglanu w kolorach mlecznym lub przezroczystym, oraz dodatkowych rodzajów poszycia. W ofercie dostępne są trzy płyty odbijające ciepło: IR-Clear z półprzezroczystą powierzchnią, IQ-Relax z efektem miękkiego światła, IR-Anthracite silnie ograniczający przepuszczane światło oraz Extra Clear z rzadziej rozłożonymi komorami, zapewniającymi lepszą od standardowego przepuszczalność światła.

Ściany z poliwęglanu komorowego - Alugardens.com

Arkusze poliwęglanu mogą mieć maksymalnie 98 cm szerokości, stąd każda ściana będzie podzielona na sekcje równe metrażowi zaokrąglonemu w górę. Dla przykładu: ściana boczna dla szerokości 450 cm będzie posiadała 5 sekcji. Ze względu na dopasowanie wymiarów do zabudowy, ściany z wypełnieniem z poliwęglanu komorowego 16 mm dzielą się na przednie i boczne. Maksymalną wysokość jaką może osiągnąć ściana przednia to 250 cm. Dla ściany bocznej wymiary wahają się dając 250 cm z niższej strony oraz 300 cm z wyższej strony zadaszenia. Dostępna szerokość obejmuje zakres 200 do 500 cm dla ściany bocznej oraz 100 do 700 cm dla przedniej. Ściany można łączyć.

Szkło bezpieczne VSG 4.4.2

Druga opcja wypełnienia ścian stałych to szkło bezpieczne laminowane o grubości 8 mm. Podobnie jak w przypadku montażu w dachu, każda płyta montowana jest na gumowych uszczelkach tłumiących drgania, a zarazem uszczelniających ścianę. Poza idealnie przejrzystym szkłem możliwe jest zastosowanie szyb o innym kolorze i zastosowaniu. Do dyspozycji jest szkło laminowane folią z szronioną, którego deseń doskonale rozprasza przechodzące światło oraz szkło reøeksyjne przeciwsłoneczne Stopsol Super w kolorze srebrno-szarym działającym jak lustra weneckie. To ostatnie rozwiązanie doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie najważniejsze jest zmniejszenie przepuszczalności ciepła i zachowanie większej prywatności. Dodatkowo nowoczesny wygląd szkła Stopsol wkomponuje się w każdą formę zabudowy – od przydomowego zadaszenia po klimatyzowany ogród zimowy przy hotelu czy wykwintnej restauracji. Chcąc zastosować zabudowę szklaną musimy być pewni wszystkich kątów nachylenia oraz poziomu pod zadaszeniem.

Ściany stałe i przesuwne wykonane ze szkła bezpiecznego - Alugardens.com

Panele aluminiowe

Trzecia forma wypełnienia ścian stałych to panele aluminiowe. Ściany wypełnione panelami przydadzą się tam, gdzie wznoszone zadaszenie jest na przykład blisko granicy z działki, ruchomej ulicy czy chodnika. Z jednej strony doskonale ochronią od wiatru, z drugiej zapewniają niezbędną prywatność w przydomowym zaciszu. Panele aluminiowe dostępne są w czterech standardowych kolorach: białym, kremowym, szarym z teksturą oraz teksturowanym antracytowym. Kolory te pokrywają się z używanymi do malowania konstrukcji zadaszenia co ułatwia ujednolicenie zabudowy. Dodatkowo podobnie do konstrukcji zadaszeń, poza podstawowymi barwami ściany aluminiowe można pomalować na dowolny odcień występujący w palecie RAL.

Pojedynczy moduł ścienny z wypełnieniem aluminiowym posiada standardową wysokość 197 cm, przy zastosowaniu 13 wysokich na 15 cm paneli aluminiowych. Dostępna szerokość to 250 do 400 cm. Moduły można między sobą łączyć uzyskując dłuższy odcinek ściany. Zastosowane ściany nie muszą posiadać sztywnych ram wymiarów liczonych w pełnych metrach. Dlatego też jeśli wymiar tarasu by to uniemożliwił lub zwyczajnie pojawia się taki wymóg ścianę zawsze można odpowiednio dociąć i dopasować co do centymetra. Bez względu na wypełnienie ścian stałych można do nich zastosować siatkę wentylacyjną, wstawić okno oraz drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe, rozwierane lub uchylno-rozwierane. Sekcje ścian z powierzchnią z poliwęglanu komorowego oraz szkła bezpiecznego można dodatkowo podzielić na sekcje oraz zabudować część sekcji lub całość panelami aluminiowymi lub trespą.

Ściany z paneli aluminiowych - Alugardens.com

5b. Drzwi szklane przesuwne

System przesuwnych drzwi szklanych to doskonała metoda zabudowy zadaszenia dająca możliwość wyjścia do ogrodu czy pozostałą część tarasu. Pojedyncza ściana jest podzielona na niezależne części, a liczba i rodzaj elementów uzależniony od szerokości ściany do której będą dopasowane. W każdej z wybranych konfiguracji zawsze będzie występował jeden lub dwa segmenty ściany nieruchome oraz od dwóch do czterech segmentów drzwi ruchomych.

System drzwi przesuwnych dopasować można do niemal każdej zabudowy zadaszeń aluminiowych. Oferuje dopasowanie do szerokości ściany zadaszenia od 300 do 700 cm. A biorąc pod uwagę konstrukcję każdej z sekcji, czyli szkła oprawionego w aluminiową obudowę, pozwoli to zastosować ten sam kolor co przy szkielecie zadaszenie, również z palety RAL. Poza kolorami niestandardowymi poszycie ścian również można zamienić na szkło bezpieczne laminowane folią dającej efekt szronu. Każdy element można podzielić na sekcje, wypełnić trespą w całości lub tylko fragment oraz zastosować siatkę wentylacyjną.

Aluminiowo szklane drzwi przesuwne - Alugardens.com

5c. System ścian przesuwnych

Ściany w takiej formie zapewnią pełną przejrzystość przy zachowaniu funkcjonalności drzwi przesuwanych. Pojedyncza ściana obejmuje profile zawierające szyny, niezbędne wózki do szkła oraz od czterech do sześciu sekcji szklanych taøi ścian ze szkła hartowanego w grubościach 8 lub 10 milimetrów. System ścian przesuwnych można dopasować do każdej serii zadaszeń. Dla wersji ze szkłem hartowanym grubości 8 mm dostępne są dwie opcje: cztero- oraz pięcioelementowej ściany dla szerokość 250 do 700 cm. Wersja ze szkłem 10-cio milimetrowym występuje w wersji podstawowej, czteroelementowej dla szerokości 300 do 500 cm oraz dedykowane specjalnie do serii Superior pięcio- i sześcioelementowe z dopasowaniem rozpiętości ścian od 400 do 700 cm.

Opcje dodatkowe dla ścian przesuwnych obejmują profile antyprzeciągowe, dolne szyny z wbudowaną rynną oraz fundamenty wyrównujące posadzkę pod montaż szyn z torami prowadzącymi dla ścian.

Ściany przesuwne na rolkach - system bezramowy - Alugardens.com

5d. Zwieńczenia szczytu

W niektórych przypadkach, gdy system ścian oraz drzwi nie pozwala na wypełnienie całkowitej powierzchni ściany bocznej pod zadaszeniem można zastosować zwieńczenia szczytu. Takie elementy zabudowy uzupełnią przestrzeń pomiędzy krawędzią montowanego panelu ściennego a skosem dachu. Można je również zastosować jako element dekoracyjny lub na przyszłość, gdy ściany będą montowane dużo później niż samo zadaszenie.

Podłoże i ściana zadaszenia aluminiowego - Alugardens.com

6. Markizy i ekrany

Kiedy poszycie dachu czy ścian nie ochroni przed palącym słońcem, z pewnością zrobią to systemy markiz. Umożliwiają one całkowite panowanie nad cieniem wewnątrz każdej formy zabudowy, od prostych zadaszeń po ogrody zimowe. Mnogość kolorów oraz wzorów sprawi, że dopasowanie deseniu do aranżacji zadaszenia jest banalnie proste.

Ze względu na budowę markizy można rozgraniczyć na jednolite oraz z podziałem na sekcje. Markizy plisowane oraz rzymskie montowane pomiędzy belki dachowe i pokrywają się z ilością sekcji w konstrukcji. Daje to możliwość do sterowania każdą sekcją, a co za tym idzie cień będzie występował tylko w pożądanych miejscach. Markizy Trend 200 oraz Tracfix 879 instalowane są natomiast bezpośrednio pod belkami dachu i pokrywają całą powierzchnię pod zadaszeniem. Markizy rzymskie oraz plisowane są dostępne w kolorach: jasnoszary, ciemnoszary oraz żółty dla rzymskich, oraz antracytowy szary, kremowy i szary dla plisowanych. Chcąc usprawnić rozsuwanie markizy można wyposażyć w rączkę teleskopową.

Markizy elektryczne Trend 200 oraz Tracfix 879 z silnikiem SOMFY posiadają kasety w których na rolkę nawinięty jest materiał. Kasety dostępne są w kolorach białym, kremowym, antracytowym z teksturą oraz szary z teksturą możliwe jest również pomalować ją na dowolny odcień z palety RAL.Materiał osłony dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych. Dodatkowo jego powierzchnia jest odporna na promieniowanie UV, co znacznie wydłuża jego żywotność chroniąc przed blaknięciem. Kolory oraz wzory materiałów dostępne są pod tym linkiem. Tracfix 879 oraz Trend 100 można rozbudować dodając zdalne sterowanie pilotem oraz w razie potrzeby specjalne uchwyty montażowe.

Wzornik materiałów markiz - Alugardens.com

Ekran pionowy Trend 100 w wyglądzie w zasadzie nie różni się wiele od markiz Trend 200 czy Tracfix 879. Różnica polega na braku silnika oraz sposobie zastosowania oraz montażu, służąc do osłaniania ścian. Zasadniczo dostępny jest w takich samych kolorach oraz w opcji dodatkowej posiada silnik oraz pilota do sterowania zdalnego. Trend 100 posiada szeroką paletę dopasowania rozmiarów od 100 do 350 cm w szerokości oraz 100 do 500 cm w wysokości, co pozwala za pomocą pojedynczego modułu przykryć nawet pokaźnej rozmiarów ścianę.

Ekrany boczne - Alugardens.com

7. Dodatki, które ułatwią użytkowanie: oświetlenie i ogrzewanie

Myśląc o zadaszeniu tarasu zawsze warto na początku pomyśleć o oświetleniu nowo powstałej konstrukcji. W naszej ofercie znajdują się specjalne oprawy świetlne, które z łatwością mieszczą się w krokwiach zadaszenia.

Lampy LED używane w zestawach sprawiają, że oświetlenie takie staję bardziej ekonomiczne niż w przypadku używania standardowych żarówek lub jarzeniówek. Każdy z zestawów: Easy, Exclusive oraz Superior składa się z 6 lamp LED, transformatora oraz okablowania. W dwóch ostatnich jest również pilot z wbudowaną regulacją jasności. Ponadto Superior oraz Exlusive można rozszerzyć o dodatkowe lampy. Dodatki obejmują lampy LED, pilot 4-strefowy przydatny przy zastosowaniu więcej, niż jednego zestawu naraz oraz przełącznik ścienny umożliwiający regulację poziomu światła.

Oświetlenie ledowe - Alugardens.com

Ogrzewanie zadaszenia jest to kolejny z dodatków, który może się przydać się w każdym sezonie. System ogrzewania na podczerwień mają tą niebywałą zaletę, że nie ogrzewają najpierw powietrza by po dłuższej chwili dotrzeć do ludzi i rzeczy. Promieniowanie generowane przez lampy jest zbliżone do promieni słonecznych, lecz działających na mniejszym dystansie. Sprawia to, że efekt ogrzewania jest odczuwalny od razu po uruchomieniu. Dodatkowo taki system ogrzewania nie emituje żadnych spalin, więc można go bezpiecznie stosować nie tylko pod otwartymi zadaszeniami, ale również w zamkniętych ogrodach zimowych lub zamkniętych pomieszczeniach.

Typy oświetlenia - Alugardens.com

Wszystkie dostępne lampy posiadają poziom bezpieczeństwa umożliwiający stosowanie ich pod zadaszeniami. Posiadają również pilota pozwalającego na sterowanie zdalne. Jak pokazuje tabela, w dwóch przypadkach jest również dostępne sterowanie za pomocą aplikacji na smartfon przez łącze Bluetooth.

8. Pytania, które możesz usłyszeć.

Są to pytania, które na pewno zostaną zadane przy wycenie indywidualnej. Na ich podstawie można również zaplanować budowę zadaszenia i z już gotowymi odpowiedziami wysłać zgłoszenie na adres biuro@alugardens.com lub skontaktować się z nami telefonicznie pod numerami: +48 535 889 588 lub +48 889 429 540.


- Jaki miałby być wymiar zadaszenia?
- Jakie miałoby być poszycie zadaszeń - poliwęglan czy szkło?
- Z czego wykonany jest taras?
- Czy pod tarasem jest utwardzony grunt, czy wylewka? Czy taras ma spad?
- Jak ma być odprowadzona woda? Przez bok jednego z słupów czy do gruntu?
- Czy ściana, do której będzie mocowane zadaszenie jest ocieplona? Jeżeli tak, to jakiej grubości jest ocieplenie?
- Jaka miałaby być wysokość zadaszenia przy ścianie?
- Czy jest Pan / Pani zainteresowany/a zabudową zadaszenia? Ścianami stałymi, przesuwnymi? Markizami elektrycznymi, rzymskimi lub plisowanymi? Może oświetleniem lub ogrzewaniem podczerwonym?
- Czy istnieje możliwość przesłania zdjęcia miejsca montażu?
- Jeżeli my mielibyśmy się zająć montażem lub dostawą to proszę o podanie nazwy miejscowości, w której odbędzie się montaż.