SALE: use coupon code PORTO to save 30%

Be the First to Know

Sign up for newsletter today.

0szt.

Nie masz przedmiotów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Przygotowanie podłoża i ścian

Stawiając jakąkolwiek formę konstrukcji - czy to wolnostojącą czy dostawną do budynku, warto zbadać na początek miejsce i możliwie najlepiej przygotować grunt oraz ściany pod przyszłą zabudowę. Niewielki nakład sił oraz pracy pozwoli oszczędzić potencjalnych kłopotów i skrócić czas montażu wymarzonego zadaszenia.

Podłoże i ściana zadaszenia aluminiowego - Alugardens.com

Zadaszenia aluminiowe można zamocować bez problemów do niemal każdego rodzaju ściany i każdego podłoża. Jednak, istnieje możliwość wcześniejszego przygotowania wznoszonego budynku Lub budowanego tarasu do montażu w przyszłości.

Co, gdy planuję ocieplić budynek?

W trakcie wznoszenia nowego budynku czy termomodernizacji i docieplania ścian z zewnątrz budynku już istniejącego w miejscu, na którym w przyszłości będzie opierać się zadaszenie, warto zamontować wystające ponad elewacje uchwyty. Najlepiej, aby były to stalowe pręty o średnicy co najmniej 12 mm i były rozmieszczone w maksymalnych odległościach co 80 cm dla planowanego zadaszenia z poszyciem z poliwęglanowym lub co maksymalnie 50 cm dla szkła bezpiecznego. Rozkład gęstości mocowań jest przeliczany na całą szerokość przyszłego zadaszenia„po ścianie”. Istotne jest, aby elementy takie wystawały kilka lub nawet kilkanaście centymetrów poza powierzchnię elewacji.Tak przygotowana ściana przyspieszy późniejsze prace przy instalacji zadaszenia i sprawi, że nie będzie trzeba naruszać struktury samej elewacji.

Kilka słów o podłożu, czyli jak zabezpieczyć teren pod zadaszenie.

Wznosząc zadaszenie dostawne lub wolnostojące można wcześniej zadbać o prawidłowe podłoże pod budowę.Wymagania są niewielkie i tak naprawdę wystarczy, aby to był zwykły przydomowy grunt, który przez lata użytkowania stał się wystarczająco ubity. W takim przypadku można zastosować znajdujące się w naszej ofercie gotowe fundamenty, które dostępne są w wersji z wmontowanym odpływem wody oraz bez odpływu. Możliwe jest również przygotowanie we własnym zakresie wylewki punktowej w miejscach, gdzie mają się znaleźć ölary zadaszenia. Wymagane wymiary to minimum 25 centymetrów szerokości i długości oraz 30 centymetrów głębokości.

Fyndament betonowy z odpływem - Alugardens.com

Następną opcją, która sprawdzi się zarówno w konstrukcjach wolnostojących jak i dobudówkach jest zastosowanie elementów ławy fundamentowej. Ława może być częściowa i umieszczona pod linią ölarów w zadaszeniach dostawnych lub jako jednolita opaska w przypadku zadaszeń wolnostojących.Takie rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdza się, gdy grunt na którym ma powstać zadaszenie jest piaskowy , gliniany lub mieszany.

Rodzaje podłoża pod zadaszenie i ogród zimowy - Alugardens.com

Trzecią opcją możliwą do zastosowania jest przygotowanie płyty betonowej, na powierzchni której będą mocowane ölary. Jeżeli w zadaszeniu wybrany został wewnętrzny system odprowadzania wody należy zadbać o odpowiednią infrastrukturę, która umożliwi jej odpływ do gruntu lub wcześniej przygotowanych zbiorników na deszczówkę.

Wystające elementy montażowe można później zabudować dowolnymi materiałami - od drewnianych podłóg, przez panele drewniane po kostkę brukową, a nawet płytki z grysu szkliwionego.

Inne typy podłoża pod zadaszenie aluminiowe - Alugardens.com