SALE: use coupon code PORTO to save 30%

Be the First to Know

Sign up for newsletter today.

0szt.

Nie masz przedmiotów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Rzecz o ogrodach zimowych

Czym jest ogród zimowy?

Mówiąc w dużym skrócie ogród zimowy to w pełni zamknięte połączenie szklanych lub poliwęglanowych paneli ze stelażem aluminiowym. Unikalna estetyka i wyjątkowy styl takiej konstrukcji pozwala stworzyć atrakcyjną przestrzeń o szerokim wachlarzu możliwości aranżacji - od jadalni, przez zaciszny gabinet po wyjątkową oranżerię. Efektem końcowym zawsze będzie niezwykła i nowoczesna przestrzeń umożliwiająca miłe i ciepłe spędzenie czasu późną wiosną lub wczesną jesienią. Zastosowanie przezroczystych materiałów w ścianach i drzwiach sprawią dodatkowo wrażenie otwartej przestrzeni i lekkości.

Wymagania konstrukcyjne są niewielkie. Wystarczy utwardzony grunt lub posadzka tarasu oraz kawałek ściany by w niedługim czasie powstała tam zachwycająca aranżacja. Zestawienie odpornych na warunki atmosferyczne materiałów poszycia dachu oraz ścian wraz z wysokiej jakości aluminium pozwala stworzyć niezwykle trwałą i solidną konstrukcję. O pewien chwyt w gruncie zadbają systemy kotw oraz fundamentów, które dodatkowo zabezpieczą każdy ogród zimowy.

Należy pamiętać, że przedstawione tutaj ogrody zimowe mimo swej kompletności są tylko propozycją aranżacji. Każdy z zestawów może dowolnie zmieniać i wzbogacać o dodatkowe elementy. Jeżeli potrzebne jest okno, a dodatkowe wydzielenie sekcji w drzwiach oraz oknach pozwoli stworzyć niezwykłą i oryginalną architekturę dlaczego nie sięgnąć po takie rozwiązanie?

Galeria już gotowych i dostępnych od zaraz zestawów pozwala pokazać drzemiący w ogrodach zimowych potencjał. Pośród nich można spotkać:

Ogród zimowy ze ścianami przesuwnymi - Alugardens.comTaka aranżacja pozwala w mgnieniu oka zsunąć każdą ze ścian do szerokości pojedynczego modułu. Zastosowanie progów anty-przeciągowych okaże się szczególnie użyteczne w trakcie wiatrów.

 Ogród zimowy ze ścianami stałymi - Alugardens.comOgród zimowy w takim wydaniu doskonale spisze się jako przedsionek ogrodu lub częściowa zabudowa szerokiego tarasu. Boczne ściany stałe zapewnią doskonałą przejrzystość przy zachowaniu ochrony przed powiewami wiatru, dwuskrzydłowe drzwi zapewniają szerokie przejście.

Ogród zimowy z drzwiami przesuwnymi - Alugardens.comPełne ściany zastosowane w tym zestawie bardzo dobrze sprawdzą się jako wysokie okna zapewniając doświetlenie wnętrza. Przesuwne drzwi zaoszczędza przestrzeń przy otwieraniu. Ogród zimowy w takiej formie można wykorzystać jako pracownię z naturalnym oświetleniem.

Okno uchylne w ogrodzie zimowym - Alugardens.comNiewielki ogród zimowy z suwanymi drzwiami zapewnia szerokie wejście, natomiast okno uchylne na ścianie bocznej pozwala sterować temperaturą w środku. Wydzielone sekcje okien i drzwi doskonale podkreślają unikalny charakter zadaszenia.

Poza mieszaniem systemów ścian i drzwi dla zadaszeń można również pójść o krok dalej i wpasować się ogrodem zimowym w architekturę otoczenia.

Narożny ogród zimowy - Alugardens.comWykorzystanie konstrukcji narożnych wraz z kombinacją systemu ścian przesuwnych od frontu oraz ścian stałych po bokach pozwoli stworzyć niezwykłą oranżerię dla roślin lub wyrafinowaną jadalnię.

Interesującym przykładem łączenia różnych rozwiązań architektury aluminiowej jest połączenie prostego zadaszenia wraz z ogrodem zimowym.

Ogród zimowy z przejściem zewnętrznym do domu - Alugardens.comAranżacja ta pokazuje jak zadaszeniem przejść suchą stopą z domu do ogrodu zimowego przy jednolitej zabudowie.

Dobrym przykładem wykorzystania ogrodów zimowych jako inspiracji jest zabudowa zadaszenia ścianami aluminiowymi oraz połączenia go z konstrukcją wolnostojącą.

Wydzielone aluminiowe pomieszczenie w ogrodzie zimowym - Alugardens.comTaka forma zabudowy umożliwia odgrodzenie prywatnej przestrzeni zadaszenia. Dokładając jedynie odrobinę wysiłku zamykane pomieszczenie można wykorzystać na przebieralnię, gdy zadaszenie stawiane jest przy plaży. Postawienie takiej konstrukcji w ogrodzie stworzy unikatową sypialnię letnią.

Aby stworzyć oryginalny ogród zimowy można też wznieść konstrukcję drewnianą, ale do jej wykończenia użyć elementów aluminiowych i szklanych.

Wolnostojący ogród zimowy - Alugardens.comCzęściowo przeszklony dach oraz ściany wpuszczą do takiej zabudowy dodatkowe światło. Natomiast zastosowany system ścian przesuwnych usprawni korzystanie z zabudowy. Dobrze przemyślane zabudowanie pozwalające się wykorzystać cały rok, można przed montażem wyposażyć w odpowiednią infrastrukturę elektryczną, a nawet sanitarną.

Systemy ścian i drzwi można również zamocować do elementów nośnych konstrukcji domu.

Jadalnia w ogrodzie zimowym - Alugardens.comPołączenie architektury domu z elementami aluminiowymi i szklanymi poza doświetleniem pomieszczeń wniesie powiew świeżości w dowolną konstrukcję. Ponadto wysokiej jakości materiały oraz nowoczesny design pozwolą podkreślić bryłę każdego budynku.

Stosując taki system zabudowy nie sposób nie wspomnieć o dodatkach takich jak ogrzewanie, oświetlenie oraz szeroki wachlarz markiz czy ekranów pionowych. O tym jak od podstaw zaprojektować, dopasować oraz wreszcie wznieść zadaszenie można przeczytać w artykule: Jak wybrać zadaszenie aluminiowe? [Link do artykułu zewn.] Artykuł zawiera kompletne informacje o tym jak krok po kroku stworzyć własną unikalną aranżację, ale również jak przyspieszyć montaż, wpasować się zadaszeniem w otoczenie oraz jakie wybrać dodatki.

.